Kā rīkoties ?

Pirms lasīt tālāk ir svarīgi būt godīgam pret sevi. Patiesi godīgam..

A. Atzīstu, ka pienāks brīdis, kad pametīšu šo ķermeni.
B. Vēlos, lai pasaule pēc manis paliek labāka, nekā bija pirms tam.
C. Esmu gatavs rīkoties.

Izmaini sevi un pasaule pārvērtīsies. Pasaulē  daudzi domā, ka nespēj neko mainīt, taču Tu vari. Tu jau esi piedzimis kā cilvēks, nevis varde vai govs un spēj transformēt pasauli. Latvija nav liela. Lai to izmainītu ir svarīgi atmest zaudētāju, kalpu apziņu un sajust patiesu spēku sevī. (lasi šo paragrāfu tālāk, ja ikdienā strādā birojā vai e-vidē) To vari atgūt, darot praktisku darbu, kas uzreiz parāda rezultātu. Daudzos darbos rezultāts ir virtuāls vai nav redzams vispār. Izvirzi mērķi un to piepildi – uzroc dārzu, izgatavo putnu būri vai uzcel māju. Zināšanas nav primārās, bet gan apņemšanās.

Ko es varu darīt  ? Praktiski piemēri
1.
A. Runātājs saka – “Latvietim gardākais ēdiens ir otrs latvietis”.
B. Es saku – Katrs runā tikai par sevi. Latvieši ir gudri, strādīgi, varoši un izpalīdzīgi. Mini piemērus no savas vai tuvinieku dzīves. Trimdas latvieši tieši šādā veidā mācīja savus bērnus un rezultāts ir teicams.

2. Uzlabo apkārtējo vidi. Paplašini paziņu un draugu loku. Jo lielāks loks, jo lielāka tava ietekme (sociālais kapitāls). Šo ietekmi varēsi izmantot kopējam labumam.

3.
A. Kāds saka – “Latvijas valsts/valdība neko nedara, tika zog un rūpējas par savām interesēm”.
B. Es saku – pirms runāt salīdzini Latviju ar Ukrainu, Gruziju, Azerbaidžānu, Rumāniju, Krieviju (ārpus Maskavas) vai kādu Āfrikas valsti. Katrai valstij ir savi izaicinājumi, taču uz pārējās pasaules fona Latvija ir ļoti labā līmenī. Tev nav jādzīvo kartona kastē, vari brīvi runāt, ceļot un izvēlēties nodarbošanos. Kādi ir tavi priekšlikumi situācijas uzlabošanai ?

5.
A. Kāds saka – “Jābrauc prom no Latvijas. Te nav, ko darīt. Valstī X viss ir labāk un maksā labāk”.
B. Es saku – Latvijā ir dažādas iespējas. Paskaties nozaru katalogu vai jeburu jomu. Tajā darbojas uzņēmumi, kas māk nopelnīt. Ja nav sākumkapitāls vari aizbraukt uz ārzemēm to nopelnīt, bet svešumā nekad nebūs savējais. Paskaties uz krieviem Latvijā. Viņi te dzīvo jau vairāk kā 50 gadus un tāpat mums nepatīk. Domā, citur būs labāk ? Vai tādu likteni Tu novēli saviem bērniem ?

6.
A. Kāds saka – “Dzīvoju valstī X. Te viss ir labāk”
B. Es saku – “Vai Tu vari apkārt dzirdēt latviešu valodu ? Vai vari nokļūt brīvā, salīdzinoši neskartā dabā dažu minūšu laikā  Vai vari sadzīvot ar vietējo mentalitāti ? Vari ? Iespējams, ka vari, bet, kad būsi vecs, vienalga gribēsi atpakaļ. Ja atgriezties nedomā, iemāci bērniem vismaz latviešu valodu. Viņi var būt kā Neo no Matriksa, kas pārmainīs visu sistēmu.

7.
A. Neitrālam rakstam par notikumiem Latvijā (valdībā, bruņotajos spēkos, ekonomikā) komentāros izteikti negatīvs, nievājošs viedoklis par Latviju.
B. Es – a) saprotu, ka šādus komentārus parasti raksta Krievijas apmaksāti darbinieki, b) ierakstu pozitīvu komentāru, c) informēju citus par to, ko izlasīju a punktā, d) neļauju sevi ietekmēt komentāros paustam viedoklim.

Resursi plašākai izpratnei:
Skaidrojums par Krievijas politiku internetā, t.sk. komentāros.
– raksts Delfos par RUS apmaksātām troļļu fermām
– raksts BuzzFeed   par RUS apmaksātām troļļu organizāciju darbībām ārvalstu medijos.
-raksts NovayaGazeta par “neatkarīgas” krievu žurnālistu iefiltrēšanos troļļu fermā.
– Vispārēja informācija par hibrīdkaru un to, kā RUS ietekmē Latvijas politiku un tavu skatījumu uz notikumiem pasaulē.
– Reģionālo mediju publikācijas par ātrajiem aizdevumiem latviešu valodas telpā.

 

 

Piemēri un veidi, kā aizstāvēt Latvijas informācijas telpu var būt daudz un dažādi, bet viens ir skaidrs. Latvija ir latviešu izredzētā zeme. Te mēs esam dzīvojuši un dzīvosim. Citur nav labāk, tikai savādāk.

Ierakstiet komentāros citas idejas.

 

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *